عملکرد...

پسر کوچکی وارد داروخانه شد، کارتن جوش شیرنی را به سمت تلفن هل داد. بر روی کارتن رفت تا دستش به دکمه های تلفن برسد و شروع کرد به گرفتن شماره ای هفت رقمی.

مسئول دارو خانه متوجه پسر بود و به مکالماتش گوش داد. پسرک پرسید،" خانم، می توانم خواهش کنم کوتاه کردن چمن ها را به من بسپارید؟" زن پاسخ داد، کسی هست که این کار را برایم انجام می دهد."

پسرک گفت:"خانم، من این کار را نصف قیمتی که او می گیرد انجام خواهم داد". زن در جوابش گفت که از کار این فرد کاملا راضی است.

پسرک بیشتر اصرار کرد و پیشنهاد داد،" خانم، من پیاده رو و جدول جلوی خانه را هم برایتان جارو می کنم، در این صورت شما در یکشنبه زیباترین چمن را در کل شهر خواهید داشت." مجددا زن پاسخش منفی بود".

پسرک در حالی که لبخندی بر لب داشت، گوشی را گذاشت. مسئول داروخانه که به صحبت های او گوش داده بود به سمتش رفت و گفت: "پسر...از رفتارت خوشم میاد؛ به خاطر اینکه روحیه خاص و خوبی داری دوست دارم کاری بهت بدم"

پسر جوان جواب داد،" نه ممنون، من فقط داشتم عملکردم رو می سنجیدم، من همون کسی هستم که برای این خانوم کار می کنه"

واقعا چقدر خوبه گاه گاهی ما نیز عملکرد خودمون رو در قبال با دیگران بسنجیم... رفتارهامون،کارهامون،صحبتهامون و...لبخندلبخند

 

/ 62 نظر / 25 بازدید
نمایش نظرات قبلی
رها

سلام ویلاگ جالبی دارین.موفق باشین.[گل]

خادمین حضرت خدیجه

سلام هرگز از این گفته " خواهی نشوی رسوا، هم رنگ جماعت شو" پیروی مکن که بسی ناحق و ناهنجاریهایی که بین افراد عادت گشته و انجام آنها را خداوند سبحانه و تعالی نمی‌پسندد. [گل] حاج حسن پورشبانان به ما سر بزن. خوشحال میشیم.[گل] یا حق [گل]

شگفت انسان

سلام و همچنان شما آپ نمیکنی . .. ... همین ... .. . درپناه حق[خداحافظ][تایید]

Freedman

سلام روحی عزیز!‌ داشتم بخش "درباره من" رو می‌خوندم خواستم بگم بفرما یه دست با خودت بده! [نیشخند] پستت هم خیلی جالب بود راستی!‌ اما پست قبلیت نه!‍‌ من همیشه این روحیه‌ی امیدوار تو رو دوست داشتم اما درکش نمی‌کنم!‌این روزها دورو بر من چیز‌های ناراحت کننده زیادی هست که جای هرگونه امیدی رو ازم می‌گیره و برام سخته که امیدوار بخوام جلو برم!‌ فرزاد کمانگر رو هم حکم اعدام گرفت! تبریک می‌گم به هممون!‌ شاد باشی و پیروز [لبخند]

نسیم

یاد گرفتیم من را نه ما را

سامان

سلام اين وبلاگ هم در زمينه پزشكي است. از ديدار شما خوشحال ميشم http://7chakra.persianblog.ir/